بروجرد قهرمان مسابقات چند جانبه کشتی آزاد نوجوانان
بروجرد قهرمان مسابقات چند جانبه کشتی آزاد نوجوانان ()
روز جمعه ۱۳۹۷/۹/۱۶ یکدوره مسابقات چندجانبه کشتی آزاد در رده نوجوانان با حضور تیم های: بروجرد(دو تیم) ، کرمانشاه(دو تی
بازدید مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان از پروژه های مسکن مهر،پایگاه قهرمانی اسپهبدان و سالن زورخانه وحدت بروجرد
بازدید مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان از پروژه های مسکن مهر،پایگاه قهرمانی اسپهبدان و سالن زورخانه وحدت بروجرد ()
در حاشیه سفر مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان لرستان و هیئت همراه به بروجرد در روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه 97 علی یاور عز
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خبرداد: مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی راه اندازی می شود
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خبرداد: مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی راه اندازی می شود ()
علی یاور عزیزپور در بازدید از پروژه های ورزشی عمرانی بروجرد از ایجاد مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی خبرداد.
نشست هم اندیشی و راه کارها در خصوص توسعه ورزش شهرستان و پیگیری در جهت رفع کمبود امکانات ورزشی با حضور مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان و هیئت همراه با روسای هیئت های ورزشی سه شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳
موفقیت ورزشکار بروجردی در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور
موفقیت ورزشکار بروجردی در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور ()
حسین محمدی بازیکن خوش آتیه اسکیت بروجرد در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور که به میز بانی استان مرکزی در شهر اراک برگزار
پیروزی تیم فوتبال وحدت بروجرد در لیگ برتر جوانان کشور
پیروزی تیم فوتبال وحدت بروجرد در لیگ برتر جوانان کشور ()
از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال جوانان کشور روز جمعه هجدهم آبان ماه 97 دو تیم وحدت بروجرد و نفت امیدیه در ورزشگاه شهید علی
برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر
برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر ()
روز جمعه ۹۷/۸/۱۸ مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر در سالن خانه کشتی قهرمان پیمان یاراحمدی بروجرد برگزار گردید ک
مراسم استقبال از رضا بیرانوند قهرمان وزنه برداری جهان
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها ()
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی ()
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی شرح خدمت فدراسیون های ورزشی ط
تاریخ ایجاد:1397/08/21,10:06| نویسنده:پویا مرآت|

26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش گرامی باد.
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد
تاریخ ایجاد:1397/07/23,11:18| نویسنده:پویا مرآت|

مراسم استقبال از قهرمانان پر افتخار وزنه برداری آسیا
(رضا بیرانوند،حسین ساکی، روح اله بیرانوند و محمدتقی بیرانوند(مربی))
 زمان: دوشنبه ۹۶/۵/۹ راس ساعت ۱۸ عصر
مکان: میدان تختی
تاریخ ایجاد:1396/05/09,08:31| نویسنده:پویا مرآت|


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ ملی پوشان نوجوان و جوان کشورمان در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا در کاتماندو نپال با 15 وزنه بردار شرکت کردند. 8 وزنه بردار در تیم ملی جوانان که در نهایت با 523 امتیاز بر سکوی نخست تکیه زد. تیم نوجوانان نیز با 7 وزنه بردار و 502 امتیاز به مقام سومی این رقابتها دست یافت.
درخشش کم نظیر وزنه برداران بروجردی
شش مدال وزنه برداری قهرمانی آسیا، حاصل تلاش وزنه برداران بروجردی
✅ حسین ساکی وزنه بردار سنگین وزن تیم ملی با کسب دو نشان طلا و یک نشان نقره به عنوان قهرمانی وزنه برداری نوجوانان آسیا رسید.
✅ روح اله بیرانوند،  دیگر وزنه بردار نوجوان  بروجردی با کسب دو نشان نقره بعنوان نایب قهرمان دسته ۶۹ کیلوگرم این دوره مسابقات رسید.
✅ رضا بیرانوند ، قهرمان وزنه برداری جوانان جهان، در حرکت یکضرب صاحب نشان طلا شد اما در حرکت دوضرب که قصد رکورد شکنی داشت متاسفانه از دور مسابقات حذف شد.

رده بندی تیمی در رده سنی جوانان:
1- ایران523 امتیاز
2-چین 482 امتیاز
3- ازبکستان 447 امتیاز

رده بندی تیمی در رده سنی نوجوانان:
1- ازبکستان 549 امتیاز
2- تایلند 536 امتیاز
3-ایران 502 امتیاز

وزنه برداران کشورمان در این مسابقات 25 مدال به دست آوردند، 9مدال طلا، 10نشان نقره و 6 گردن آویز برنز سهم ملی پوشان شد.
نوجوانان:
روح اله بیرالوند: در دسته 69 کیلوگرم دو مدال نقره دوضرب و مجموع
افشين طاهری: در دسته 77 کیلوگرم دو گردن آویز نقره در يكضرب و مجموع
امیر رضا عسگری: دردسته 85 کیلوگرم دو نشان نقره در يكضرب و مجموع
حسین ساکی: در دسته 94+ کیلوگرم دو مدال طلا یکضرب و مجموع و یک مدال نقره دو ضرب
محمد شهاب انداز: یک مدال طلا دوضرب، یک مدال نقره یکضرب و یک برنزمجموع

جوانان:
حسین سلطانی: در دسته 69 کیلوگرم دو نشان برنز دوضرب و مجموع
حسین غزالیان: در دسته 77 کیلوگرم یک مدال نقره يكضرب
رضا بیرالوند: در دسته 94 کیلوگرم یک مدال طلا در یکضرب
رحمان اورامه: دردسته 105 کیلوگرم یک مدال نقره یکضرب و دو مدال طلا دوضرب و مجموع
قاسمعلی محمدپور: در دسته 105+ کیلوگرم سه مدال طلا
محسن ایمانی: در دسته 105+ کیلوگرم سه مدال برنز

تاریخ ایجاد:1396/05/07,10:53| نویسنده:پویا مرآت|

✅ روح اله بیرالوند نوجوان بروجردی عضو تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران ساعتی پیش در رقابت های دسته ۶۹ کیلوگرم قهرمانی آسیا  موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این مسابقات شد.

روح الله بیرالوند در حرکت یکضرب وزنه  ۱۲۳ کیلوگرمی و در حرکت دوضرب وزنه ۱۵۲ کیلوگرمی را مهار کرد.

✅ لازم به ذکر است در این دوره مسابقات قهرمانی آسیا، ۳ وزنه بردار بروجردی ( رضا بیرالوند_ حسین ساکی_ روح اله بیرالوند) و آقای محمد تقی بیرالوند بعنوان مربی در ترکیب تیم ملی ایران قرار دارند.
تاریخ ایجاد:1396/05/05,09:51| نویسنده:پویا مرآت|
 

روز دوشنبه نوزدهم تیرماه 96  طی یک مراسم با حضور رئیس فدراسیون وزنه برداری واستاندار لرستان از" رضا بیرالوند" قهرمان بروجردی وزنه برداری جهان تجلیل شد.

در این مراسم که مدیرکل ورزش وجوانان استان ،محمود ترابی ریاست اداره ورزش و جوانان بروجرد و برخی ازمسئولین استانی  وجمعی ازورزشکاران  حضور داشتند  با اهداء لوح تقدیر و جایزه از این  قهرمان  وزنه برداری جوانان جهان  تجلیل شد.

 مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در حاشیه این مراسم گفت: مدال طلای جهانی رضا بیرالوند ورکورد او برای کسب طلای المپیک در رشته وزنه برداری توسط وزنه برداران لرستانی امیدوار کننده است.

علی یاور عزیزپور با بیان اینکه دو ورزشکار لرستانی  نیز در رشته وزنه برداری دارای  رکوردهای نزدیک  هستند ابراز امیدواری کردتا شاهد اعزام ورزشکاران بیشتری از این استان به مسابقات المپیک 2020 وکسب مدال های بیشتری از طرف آنان باشیم.

 


‌ استاندارلرستان در مراسم تجلیل از رضا بیرالوند :جوانان ورزشکارلرستانی سرمایه بزرگ استان هستند/ غیرت ورزشکاران و جوانان اسپانسر آنان در مسابقات است

هوشنگ بازوند گفت: از زحمات رضا بیرالوندکه باعث مطرح شدن نام لرستان ونام نیک ایران شده است صمیمانه تقدیر وتشکر می کنم.

بازوند ظهر امروز در مراسم تجلیل از رضا بیرالوند قهرمان لرستانی  وزنه برداری  جوانان جهان در سالن استانداری لرستان جوانان لرستانی مانند رضا بیرالوند را سرمایه های بزرگ استان  برشمرد وخاطر نشان کرد: در لرستان ورزشکاران و جوانان سرمایه بزرگ استان  محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه  جوانان لرستان در ورزش خصوصا  در ورزش های انفرادی حرف های زیادی برای گفتن  دارند عنوان کرد: امیدواریم المپیک 2020 در تسخیر امثال بیرالوند قرار بگیرد.

بازوند با اشاره به موفقیت های وزنه برداران ایران در سطوح جهانی والمپیک گفت:  در راس فدراسیون وزنه برداری یک آدم کارکشته و کاربلد  قرار دارد که دارای  تجارب بسیار ارزشمندی است و موفقیت های وزنه برداران امروز ایران مدیون زحمات این مرد بزرگ و زحمات تمام کسانی است که برای  ورزش زحمت می کشند.

وی  با بیان اینکه رضا بیرالوند یک ورزشکار با اخلاق ومتین است گفت: پدر رضا بیرالوند  هم نقش پدر را برای او داشته است وهم نقش مربی را چون  رضا بیرالوند زیر نظر پدرش تمرین کرده و افتخار آفرین شده است.

بازوند با اشاره به عدم اسپانسر قوی در ورزش لرستان خاطر نشان کرد: غیرت  ورزشکاران و جوانان اسپانسر آنان در مسابقات است.

مقام عالی دولت درلرستان همچنین یادآوری کرد: برای کمک به درخشش وزنه برداران لرستان در مسابقات آسیایی والمپیک  کمک می کنم  و نقش اسپانسری را ایفا خواهم کرد.

 


‌ رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران خبر داد:

استفاده از مربیان استانی در بدنه تیم ملی

 رئیس فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی مربیان استانی را به‌صورت ادواری می‌توانیم در بدنه تیم ملی داشته باشیم که انگیزه بیشتری برای فعالیت در استان‌ها پیدا کنند.

 علی مرادی ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از رضا بیرالوند قهرمان وزنه برداری لرستان با اشاره به اینکه بی نهایت سپاس گذاریم که امروز از جوان اول وزنه برداری کشور تقدیر می شود، اظهار داشت: وقتی من قهرمان قاره می شدم آقای بروجردی نماینده مردم بروجرد در چین سفیر بودند و تیم را حمایت می کردند و امروز ورزشکاران را به منزل خود دعوت می کنند و تقدیر می کنند.

وی با بیان اینکه الان همان نگاه به جوانان ما دارد منتقل می شود، ما به عنوان مدیران ورزشی از این مسئولینی که خالصانه در همه ابعاد به ویژه ورزش حمایت و تلاش می کنند سپاس گذاریم، تصریح کرد: مجموعه ورزش در همه نهادها مورد توجه است.

رئیس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به حوزه ورزش و لزوم تلاش بیشتر در این رابطه افزود: نگاه دولت هم به ورزش بسیار عمیق است و بسیار توانمند دارد عمل می کند.

مرادی با اشاره به اینکه طرح های بسیار خوبی در حوزه ورزش در دولت ارائه شده است و بودجه های خوب عمرانی به ورزش اختصاص داده اند، گفت: در حوزه تخصیص تجهیزات به استان لرستان نیز یک کار مشارکتی با استان انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در اسرع وقت امتیاز میزبانی کلاس های آموزشی را به لرستان می دهیم، تصریح کرد: در راستای حمایت از مربیان استان، تصمیم گرفته ایم در اولین آوردگاه مسابقات آسیایی آقای محمدتقی بیرالوند مربی رضا بیرالوند را به عنوان مربی اعزام کنیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به این وسیله می خواهیم خسته نباشید بگوییم به مربیان استانی که الگو سازی کرده اند.

مرادی با تاکید بر اینکه اعتقاد من این است که ۶۰ درصد توانمندی رضا بیرالوند هنوز ظهور و بروز کرده و در ادامه راه باید فعالیت ایشان جدی تر شود، افزود: بازی های آسیایی می تواند فرصت مناسبی برای این امر باشد.

وی با اشاره به اینکه رضا بیرالوند از نظر اخلاقی هم الگو است که این نشانه تربیت بسیار خوبی است که پدر ایشان به عنوان مربی داشته اند، یادآور شد: برخی مربیان استانی را به صورت ادواری می توانیم در بدنه تیم ملی داشته باشیم که انگیزه بیشتر پیدا کنند.

 

 
تاریخ ایجاد:1396/04/20,08:56| نویسنده:پویا مرآت|
تاریخ ایجاد:1396/04/04,10:10| نویسنده:پویا مرآت|

 
هفتمین روز از رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان، رضا بیرانوند ملی پوش جوانان کشورمان در رقابت دسته 105 کیلوگرم ازساعت 13 به وقت تهران در سالن ورزشی "اوتاسیتی" مجموعه "جنرال جیمنازیوم" با 10 وزنه بردار در گروهA به رقابت پرداخت و در نهایت با مجموع 369کیلوگرم به یک مدال نقره و دو نشان طلا دست پیدا کرد.
 
گفتنی است؛ در حالی بیرانوند در حرکت یکضرب با مهار وزنه 163 کیلوگرم به مدال نقره رسید بود که در حرکت دوضرب وزنه‌های201 و 206 را به ثبت رساند که در حرکت دوضرب و مجموع دو مدال طلا را بدست آورد. این نخستین مدال طلای کشورمان در این رقابت‌های بود که با تدبیر و درایت محمد حسین برخواه و اکبر خورشدی فر کادر فنی تیم ملی جوانان حاصل شد. 
 
قابل ذکر است؛ قبل از آغاز این مسابقات بیرانوند توسط کادر فنی از دسته 94 کیلوگرم به دسته 105 کیلوگرم انتقال داده شده بود.
 
لازم به ذکر است؛ رضا بیرانوند در مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان سال 2016 آسیا و در دسته 94 کیلوگرم حرکت یکضرب وزنه 158 کیلوگرم، حرکت دوضرب وزنه 207 کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع 365 کیلوگرم دو مدال طلا و یک مدال نقره به دست آورده بود. وی در مسابقات قهرمانی جوانان سال 2016 جهان به میزبانی تفلیس گرجستان، در حرکت یکضرب 161 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 201 کیلوگرم و در مجموع 362 کیلوگرم به سه مدال برنز دست یافته بود. در مسابقات قهرمانی بزرگسالان سال 2016 آسیا به میزبانی تاشکند ازبکستان، در وزن 94 کیلوگرم نیز در حرکت یکضرب 165 کیلوگرم، در حرکت دوضرب وزنه 190 کیلوگرم و در مجموع با 355 کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفته بود.
 
 
عملکرد سه وزنه بردار برتر دسته ۱۰۵ کیلوگرم:
 
یکضرب:
۱- ختسوریانی (گرجستان) : ۱۷۳ کیلوگرم
2- رضا بیرانوند (ایران) :۱۶۳ کیلوگرم
3- تاکایوکی (ژاپن) :۱۶۳ کیلوگرم
 
دوضرب:
۱- رضا بیرانوند (ایران) : ۲۰۶ کیلوگرم
۲- گارسپاریان(ارمنستان) :۲۰۵ کیلوگرم
۳- توآری (الجزایر) :۲۰۱ کیلوگرم
 
مجموع:
۱- رضا بیرانوند(ایران) :۳۶۹ کیلوگرم
۲- ختسوریانی (گرجستان) : ۳۶۸ کیلوگرم
۳- گارسپاریان(ارمنستان) :۳۶۵ کیلوگرم
 
با این حال رضا بیرانوند جوان اول بروجردی وزنه برداری ایران، موفق شد عنوان قهرمانی و مدال طلای دوضرب و مجموع را کسب کند و مدال خوش رنگ طلای قهرمانی جوانان جهان را بر گردن اویزد.
تاریخ ایجاد:1396/04/03,07:43| نویسنده:پویا مرآت|

حسین ساکی ، وزنه بردار دسته سنگین وزن نوجوانان شهرستان بروجرد در ۱۴ فروردین به همراه تیم ملی به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شود.
ایشان دومین وزنه بردار بروجردی است که در سال جاری میلادی به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شوند.

✅ رضا بیرانوند دیگر وزنه بردار این شهرستان در مسابقات قهرمانی جوانان جهان امسال موفق به کسب سه مدال برنز شدند.

✅ هیأت وزنه برداری بروجرد در دو دهه گذشته با یک برنامه ریزی خوب توانسته به نتایج درخشانی دست یابد.

✅ رضا احمدی ،دبیر هیأت وزنه برداری این شهرستان ، برنامه های این هیأت ورزشی برای سه سال آینده را ، کسب مدال المپیک ۲۰۲۰، ساخت دومین سالن وزنه برداری با حمایت مردمی،  جذب مربیان جوان و با تجربه و توجه ویژه به وزنه برداران نونهال و نوجوان اعلام کردند.
تاریخ ایجاد:1396/01/05,08:41| نویسنده:پویا مرآت|
در روزی که همه مدال های دسته 94 کیلوگرم به وزنه برداران ایرانی رسید، رضا بیرالوند بهتر از سایرین وزنه زد و هر 3 نشان طلا را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در آغاز روز سوم و پایانی رقابتهای وزنه برداری جام فجر، 8 وزنه بردار در دسته 94 کیلوگرم به روی تخته رفتند تا حاضرین در سالن امام رضا (ع) اهواز شاهد شلوغترین رقابت در یکی از اوزان دومین دوره جام فجر باشند. رضا بیرالوند و رحمان اورامه از تیم ملی جوانان، رضا نصیری از تیم خوزستان، راضی میوات از افغانستان، جعفر عبدالعباس از عراق، کریستین برتران از صربستان، تورگای بسلر از ترکیه و عمر الکاراکی از اردن وزنه بردارانی بودند که در دسته 94 با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت هر 3 وزنه برداران ایرانی با ایستادن روی سکوهای قهرمانی، مدال های این وزن را درو کردند.

چهره درخشان دسته 94 کیلوگرم رضا بیرالوند بود که با آمادگی بالا در جام فجر حضور پیدا کرد و ضمن بهبود رکوردهای شخصی خود، 8 کیلوگرم بیشتر از قهرمان سال 2016 جوانان جهان وزنه زد و مقتدرانه روی سکوی قهرمانی ایستاد. نفر سوم رقابتهای جوانان جهان در یکضرب 170 و در دوضرب 211را بالای سربرد و با رکوررد مجموع 381 کیلوگرم قهرمان دسته 94 کیلوگرم شد. بیرالوند با این حدنصاب بهترین رکورد شخصی خود را که در مسابقات جوانان آسیا 2016 به ثبت رسانده بود 16 کیلوگرم افزایش داد.

در این وزن رضا نصیری از تیم منتخب خوزستان با رکورد مجموع 347 کیلوگرم ضمن کسب مدال نقره یکضرب و مدال برنز دوضرب، در مجموع نیز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و دوم شد. رحمان اورامه دیگر وزنه بردار تیم ملی جوانان کشورمان نیز با وجود تلاش فراوان برای عبور از رکورد نصیری، در دوضرب موفق به مهار وزنه 202 کیلویی نشد و با حدنصاب مجموع 337 کیلوگرم، ضمن کسب مدال هایی برنز یکضرب و نقره دوضرب، روی سکوی سوم رقابتهای دسته 94 کیلوگرم ایستاد.

نفرات برتر حرکت یکضرب دسته  94 کیلوگرم :
1. رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : 170 کیلوگرم
2. رضا نصیری (خوزستان) : 157 کیلوگرم
3. رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : 146 کیلوگرم

نفرات برتر حرکت دوضرب دسته 94 کیلوگرم :
1. رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : 211 کیلوگرم
2. رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : 191 کیلوگرم
3. رضا نصیری (خوزستان) : 190 کیلوگرم

رده بندی مجموع دسته 94 کیلوگرم :
1. رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : یکضرب 170، دوضرب 211، مجموع 381 کیلوگرم
2. رضا نصیری (خوزستان) : یکضرب 157، دوضرب 190، مجموع 347 کیلوگرم
3. رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : یکضرب 146، دوضرب 191، مجموع 337 کیلوگرم

مراسم اهدای مدال دسته 94 کیلوگرم با حضور محمد ذهتاب، رئیس شورای عالی فدراسیون وزنه برداری، محمدرضا کاظمی نژاد، پیشکسوت ارزنده وزنه برداری خوزستان، حافظ عمران، عضو هیات رئیسه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا و سلیم موزوکه نایب رئیس اول کنفدراسیون وزنه برداری آفریقا برگزار شد.
تاریخ ایجاد:1396/01/05,08:30| نویسنده:پویا مرآت|

با پایان رقابت دسته 94 کیلوگرم لیگ وزنه برداری رضا بیرالوند وزنه بردار ملی پوش کشورمان توانست با مجموع 376 کیلوگرم قهرمان لیگ جوانان و بزرگسالان شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری ؛ رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری رده سنی جوانان و بزرگسالان باشگاه های کشورمان به صورت همزمان در سالن کوثر شهرک شهید فلاحی به میزبانی نیروی زمینی ارتش، امروز (پنجشنبه 7 بهمن)در دومین روز و دسته 94 کیلوگرم پیگیری شد. برهمین اساس رضابیرالوند از تیم میزبان با تسلط به قهرمانی لیگ جوانان و بزرگسالان دست پیدا کرد.
همچنین؛ رضا بیرالوند در حرکت یکضرب وزنه 167 کیلوگرم، دوضرب 209 کیلوگرم و با مجموع 376 کیلوگرم توانست در فینال لیگ جوانان و هفته چهارم لیگ برتر وزنه برداری به مقام نخست دست یابد.رحمان اورامه دیگر ملی پوش جوانان کشورمان در رده سنی جوانان از تیم مناطق نفت خیز جنوب خوزستان با مجموع 317 کیلوگرم مقام دوم و سیدجلال قریشی وزنه بردار مناطق نفت خیز با مجموع 315 کیلوگرم مقام سوم را بدست آورد.
گفتنی است؛ در رقابت لیگ برتر وزنه برداری بزرگسالان نیز پس از بیرالوند، سید ایوب موسوی وزنه بردار ملی پوش بزرگسالان کشورمان که در آخرین رکوردگیری تیم ملی با مجموع 375 کیلوگرم به کار خود پایان داده بود و با احتساب رکوردهایش در هفته چهارم لیگ برتر وزنه برداری، به مقام دوم دست یافت.
لازم به ذکر است؛ امیر حقوقی وزنه بردار تیم ذوب آهن اصفهان با مجموع 368 کیلوگرم در جایگاه سومی قرار گرفت.
تاریخ ایجاد:1395/11/10,09:24| نویسنده:پویا مرآت|

کیومرث مقدسی وزنه بردار پر افتخار بروجردی عضو باشگاه ذوب آهن اصفهان در مسابقات باشگاه های قهرمانی آسیا در قطر، برای این تیم در وزن ۶۲ کیلوگرم وزنه می زند.
حسین ساکی دیگر وزنه بردار این شهرستان در اردوی آمادگی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان است.
تاریخ ایجاد:1395/09/22,09:55| نویسنده:پویا مرآت|

دومدال طلا و یک مدال نقره قهرمانی وزنه برداری آسیا (ژاپن 2016) سهم لرستان شد.
رضا بیرانوند وزنه بردار دسته۹۴ کیلوگرم تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی ایران ،سحرگاه امروز موفق شد با کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره در مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان آسیا به مقام اول این مسابقات دست یافت.
رضا بیرانوند وزنه بردار خوش آتیه بروجردی بهار امسال نیز به عنوان سومی جوانان جهان رسیده بود.
یکضرب :
رضا بیرالوند دیگر نماینده توانمند دسته 94 کیلوگرم جوانان کشورمان که شانس زیادی برای کسب نشان طلا در این وزن داشت، در کورس رقابت با رقیب قهرمان جهان و سرشناس خود در رده سنی جوانان یعنی (فرهاد بیک سوبیرف) اندکی عقب ماند. بیرالوند در شرایطی که در نخستین حرکت یکضرب خود موفق به ثبت وزنه 158 کیلوگرمی شده بود،دو بار پیاپی نتوانست در مهار وزنه (166) کیلویی موفق باشد تا بدین ترتیب نشان طلای یکضرب به رقیب ازبک او با ثبت وزنه 170 کیلوگرم برسد. بیرالوند نیز در این حرکت با همان وزنه 158 کیلورگم صاحب نشان نقره دوضرب شد.
دوضرب :

رضا بیرالوند حقیقتا خود را وزنه برداری شش دانگ و باغیرت در این مسابقات نشان داد.بیرالوند در حرکت دوضرب با اقتدار و ثبت وزنه های (196) و (207) کیلوگرم کاری کرد کارستان و با کنار زدن وزنه بردار قدرتمند ازبکها با ثبت مجموع 365 کیلوگرم و اختلاف وزن کمتر نسبت به رقیب ازبک خود صاحب دو نشان طلای دوضرب و مجموع دسته 94 کیلوگرم شد. در این وزن وزنه بردار ازبکها با مجموع مشابه رضا بیرالوند و اختلاف وزن بیشتر نسبت به نماینده 94 کیلویی کشورمان صاحب نشان نقره دوضرب و مجموع شد.
تاریخ ایجاد:1395/08/25,11:00| نویسنده:پویا مرآت|

رضا بیرانوند وزنه بردار خوش آتیه بروجردی در وزن 94 کیلوگرم روز سه شنبه 25 آبان ماه سال 95 ساعت 5 صبح به وقت ایران جهت رقابت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ژاپن به روی تخته می رود.
برای این ورزشکار خوب بروجردی آرزوی موفقیت را داریم.
تاریخ ایجاد:1395/08/22,11:05| نویسنده:پویا مرآت|


حسین بیرالوند وزنه بردار آینده دار بروجردی دسته 69 کیلوگرم با درخشش در رقابت این وزن و کنار زدن رقبای قدرتمند خود موفق شد در نهایت مقتدرانه با ثبت مجموع 206 کیلوگرم صاحب عنوان قهرمانی رقابتهای قهرمانی کشور نوجوانان شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت دسته 69 کیلوگرم با حضور 8 وزنه بردار( امیرمحمدسلامت از استان مازندران، سینا قدرتی از استان اردبیل، مصطفی برومند و علیرضا همایون از استان فارس، حسین بیرالونداز استان لرستان (بروجرد)، سپنتا حاکم زاده از استان گیلان، امید ویسی از استان کرمانشاه و سالار صادقی بانکانلو از استان آذربایجان غربی ) در سالن 2000 نفری شهید باکری شهرارومیه برگزار شد.

((حرکت یکضرب))
رقابت وزنه برداران دسته 69 کیلوگرم در حرکت یکضرب با جذابیت خاص و حساسیت های ویژه ای برگزار شد. زیرا در این حرکت رقابت 4 وزنه بردار از استان های مازندران، لرستان، گیلان و آذربایجان غربی برای کسب عناوین اول تا سوم این رقابت نظر حاضرین در سالن مسابقات را به خود جلب کرده و با جلوه های بصری جالبی همراه بود. در نهایت نیز به ترتیب امیر محمد سلامت از استان مازندران با وزن بدن (68/05) و ثبت وزنه 91 کیلوگرم عنوان قهرمانی و مدال طلا را به خود اختصاص داد.حسین بیرالوند از لرستان(بروجرد) با وزن بدن (68/70) و مهار وزنه 91 کیلوگرم، تنها به خاطر اختلاف وزن بیشتر نسبت به سلامت وزنه بردار مازندران موفق به کسب نشان نقره حرکت یکضرب مسابقات در دسته 69 کیلوگرم شد. درخاتمه هم سپنتا حاکم زاده با وزن بدن (68/05) مهار وزنه 90 کیلوگرم به مدال برنز حرکت یکضرب دسته 69 کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری نوجوانان ایران رسید.

((حرکت دوضرب و مجموع ))
حرکت دوضرب رقابتهای دسته 69 کیلوگرم تفاوت جالبی با حرکت یکضرب این وزن داشت. زیرا بیرالوند لرستانی در این حرکت نشان داد که تبحر خاصی در مهار وزنه های سنگین در دوضرب دارد. حسین بیرالوند در پایان این حرکت با ثبت وزنه 115 کیلوگرم موفق شد صاحب نشان طلای دوضرب شده و در مجموع نیز با ثبت رکورد 206کیلوگرم صاحب عنوان قهرمانی و نشان طلای مجموع نیز شود. پس از بیرالوند به ترتیب سالار صادقی وزنه برداراستان میزبان (آذربایجان غربی) با مهار وزنه 104 کیلوگرم در دوضرب و ثبت مجموع 194 کیلوگرم صاحب دو نشان نقره دوضرب و مجموع رقابتهای دسته 69 کیلوگرم قهرمانی کشور نوجوانان شود. عنوان سوم و نشان برنز رقابت 69 کیلویی های نوجوان نیز با ثبت وزنه های 102 کیلوگرم در دوضرب و 193 کیلوگرم در مجموع به امیر محمد سلامت وزنه بردار مازندرانی های رسید.
((حواشی رقابت دسته 69 کیلوگرم))
* رقابت سه وزنه بردار صدرنشین دسته 69 کیلوگرم (امیرمحمد سلامت، سپنتا حاکم زاده وحسین بیرالوند) که 2 وزنه برداراولی پدرانشان از قهرمانان اسبق ملی پوش و قهرمانان وزنه برداری قاره آسیا بودند به همراه بیرالوند که برادر بزرگترش (رضا بیرالوند) قهرمان نوجوانان و جوانان جهان را در رده سنی پایه یدک می کشد، جذابیت و رقابت این وزنه برداران را برای کسب عناوین و جایگاه های نخست قهرمانی را بیشتر کرده بود.
*حضورتماشچیان ارومیه ای که بواسطه حضورو رقابت وزنه برداراشان در دسته 69 کیلوگرم به سالن شهید باکری آمده بودند و تشویق های توام آنها در زمانی که وزنه بردار آنها روی تخته مسابقه می آمد حس و حال خاصی به رقابت این وزن داده بود.

تاریخ ایجاد:1395/07/10,11:51| نویسنده:پویا مرآت|
 

در مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور که از تاریخ بیستم لغایت بیست و پنجم شهریور ماه در شهرستان مراغه برگزار خواهد شد محمد تقی بیرانوند بعنوان مربی و روح الله بیرانوند و حسین ساکی بعنوان ورزشکار بعنوان نمایندگان استان در این مسابقات حضور خواهند داشت.
تاریخ ایجاد:1395/06/20,12:19| نویسنده:پویا مرآت|

مسابقات وزنه برداری نونهالان و نوجوانان انتخابی تیم استان لرستان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کشور روز جمعه بیست و نهم مرداد ماه با حضور تیم های : خرم آباد،بروجرد،الیگودرز،دورود و ازنا به میزبانی بروجرد در سالن وزنه برداری این شهرستان برگزار گردید که در پایان تیم بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت و دو تیم خرم آباد و الیگودرز به ترتیب دوم و سوم شدند.
از نکات قابل توجه این دوره مسابقات  وزنه زدن پنج وزنه بردار نوجوان قهرمان کشور در سال های گذشته در این رقابت ها بود .
 حسین ساکی وزنه بردار دسته سنگین وزن شهرستان بروجرد با زدن وزنه های 150 کیلوگرم در یکضرب و 180 کیلوگرم در دوضرب شور و هیجانی به این رقابتها بخشید.
منتخبین این دوره از مسابقات اواسط شهریور به مسابقات قهرمانی کشور اعزام میشوند.
سرپرست مسابقات: رضا احمدی صدر
تاریخ ایجاد:1395/05/31,08:01| نویسنده:پویا مرآت|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از آقایان:حسین ساکی و روح الله بیرالوند دو وزنه بردار خوب بروجردی به اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان جمهوری اسلامی ایران جهت حضور تیم ایران در مسابقات وزنه برداری نوجوانان جهان ( مالزی) دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1395/04/20,09:02| نویسنده:پویا مرآت|

روز دوشنبه چهاردهم تیرماه با حضور ریاست اداره ورزش و جوانان و کارکنان اداره،مسئولین ادارات،اعضاء هیئت وزنه برداری و ورزشکاران از رضا بیرالوند  دارنده مدال برنز مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان طی مراسمی استقبال بعمل آورده شد.
  
تاریخ ایجاد:1395/04/15,08:39| نویسنده:پویا مرآت|


ششمین روز از رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان 2016، در تفلیس گرجستان، روز پنجشنبه دهم تیرماه از ساعت 18 به وقت تهران با رقابت رضابیرالوند ملی پوش جوان کشورمان با 9 وزنه بردار دیگر در دسته 94 کیلوگرم پیگیری شد.
رضابیرالوند وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی درپایان حرکت یکضرب دسته 94 کیلوگرم با مهار وزنه161 کیلوگرم دست به کار بزرگی زد و حتی با آسیب دیدگی توانست نخستین مدال را برای کاروان تیم ملی جوانان بدست بیاورد و به مدال برنز برسد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابتهای دسته 94 کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان از ساعت 18:30 روز پنجشنبه دهم تیرماه در سالن ژیمناستیک رینو برگزار شد. رضا بیرالوند ملی پوش کشورمان که با 8 وزنه بردار دیگر رقابت می کرد در اولین حرکت خود وزنه 156 کیلویی را نتوانست مهار کند ولی در دومین حرکت 156 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه 161 کیلوگرم را به ثبت رساند. تا در حرکت یکضرب به مقام برسد.همچنین  "مونتانو" از کلمبیا از با ثبت وزنه 172 کیلوگرم مدال طلای دسته 94 کیلوگرم  را بدست آورد."سوبیرف" از ازبکستان با مهار وزنه 170 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.نکته قابل توجه این مسابقات اوت کردن ولادیمیر حوزا وزنه بردار اوکراینی بود که وی در استارت لیست اولیه با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم جایگاه نخست قرار گرفته بود، نتوانست سه بار پیاپی وزنه های خود را بالای سر ببرد.

تاریخ ایجاد:1395/04/12,08:14| نویسنده:پویا مرآت|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از رضا بیرالوند وزنه بردار خوب و تنومند بروجردی جهت حضور در اردوی تیم ملی جهت شرکت در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان که در مورخه چهارم لغایت دهم تیرماه در کشور گرجستان برگزار می گردد دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1395/03/24,11:26| نویسنده:پویا مرآت|

طی دعوت نامه ای از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از رضا بیرانوند وزنه بردار خوب و با استعداد بروجردی به اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا دعوت به عمل آورده شد.
نویسنده:پویا مرآت|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از حسین ساکی وزنه بردار خوب و توانمند بروجردی جهت حضور در اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان جمهوری اسلامی ایران دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1395/01/24,11:34| نویسنده:پویا مرآت|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از روح اله بیرالوند وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی جهت حضور در اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ هشتم لغایت بیست و هشتم اسفندماه به مدت بیست روز در تهران برگزار می گردد دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1394/12/06,12:13| نویسنده:پویا مرآت|

مسابقات رکوردگیری وزنه برداری بزرگسالان استان روز جمعه مورخه چهاردهم بهمن ماه با حضور تیم های بروجرد،خرم آباد، دورود و ازنا به میزبانی خرم آباد در این شهرستان برگزار گردید که در پایان تیم بروجرد به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت و تیمهای خرم آباد و ازنا به ترتیب دوم و سوم شدند.
نویسنده:پویا مرآت|

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، کیومرث مقدسی وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی که در هفته چهارم لیگ برتر وزنه برداری نیز در صدر دسته 62 کیلوگرم ایستاده بود، این بار برای تکرار این عنوان کار دشوار نداشت و در رقابت با یعقوب پشوتنی، وزنه بردار تیم مناطق نفت خیز جنوب، با 24 کیلوگرم برتری به کار خود خاتمه داد.

با این عنوان جای خالی مجید عسکری برای تیم ذوب آهن احساس نشد و این تیم در مسیر دستیابی به عنوان قهرمانی فاصله خود را با سایر رقبا بیشتر کرد. 

رده بندی نفرات برتر وزن 62 کیلوگرم هفته پایانی لیگ وزنه برداری در ادامه آمده است :

نفرات برتر یکضرب :

1- کیومرث مقدسی (ذوب آهن): 127 کیلوگرم

2- یعقوب پشوتنی (مناطق نفتخیز جنوب): 113 کیلوگرم

3- محمد فاطمی (رعد پدافند): 105 کیلوگرم

نفرات برتر دوضرب :

1- کیومرث مقدسی (ذوب آهن): 151 کیلوگرم

2- یعقوب پشوتنی (مناطق نفتخیز جنوب): 141 کیلوگرم

3- محمد فاطمی (رعد پدافند): 140 کیلوگرم

رده بندی نهایی دسته 62 کیلوگرم :

1 - کیومرث مقدسی (ذوب آهن): یکضرب 127، دوضرب 151، مجموع 278 کیلوگرم 

2 - یعقوب پشوتنی (مناطق نفتخیز جنوب): یکضرب 113، دوضرب 141، مجموع 254 کیلوگرم 

3 - محمد فاطمی (رعد پدافند): یکضرب 105، دوضرب 140، مجموع 245 کیلوگرم 

4 - محسن نکیسایی (عقاب نیروی هوایی): یکضرب 105، دوضرب 138، مجموع 243 کیلوگرم

5 - میثم چغاز (نیروی زمینی): یکضرب 92، دوضرب 122، مجموع 214 کیلوگرم

6 - محمد فیض الهی (ملی حفاری): یکضرب 85، دوضرب 90، مجموع 175 کیلوگرم 

 
تاریخ ایجاد:1394/11/03,09:57| نویسنده:پویا مرآت|

رضا بیرانوندوزنه بردار خوب بروجردی عضو تیم نیروی زمینی ارتش عنوان بهترین وزنه بردار مرحله سوم و پایانی رقابتهای لیگ وزنه برداری جوانان را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، بیرانوند که با وزن بدن 94.1 کیلوگرم در دسته 105 کیلوگرم وزنه زد با مهار وزنه های 167 کیلوگرم در یکضرب و 201 کیلوگرم در دوضرب با حدنصاب مجموع 368 کیلوگرم عنوان صدرنشینی دسته 105 کیلوگرم را به دست آورد. اسامی 10 وزنه بردار برتر هفته پایانی لیگ وزنه برداری جوانان در ادامه آمده است:

 

1- رضا بیرانوند (نیروی زمینی – دسته 105 کیلوگرم): 423.56 امتیاز

2- رضا دهدار (مناطق نفت خیز – دسته 105 کیلوگرم): 421.37 امتیاز

3- اکبر فرهنگی (ملی حفاری – دسته 85 کیلوگرم): 420.69 امتیاز

4- علیرضا سلیمانی (ملی حفاری – 85 کیلوگرم): 417.58 امتیاز

5- میلاد موسی نسب (نیروی زمینی – 85 کیلوگرم): 412.49 امتیاز

6- ایوب موسوی (مناطق نفت خیز – دسته 94 کیلوگرم): 403.13 امتیاز

7- علی مکوندی (مناطق نفت خیز – دسته 85 کیلوگرم): 401.51 امتیاز

8- علیرضا دهقان (ملی حفاری – دسته 105 کیلوگرم): 400.96 امتیاز

9- علی میری (ملی حفاری – دسته 79 کیلوگرم): 399.41 امتیاز

10- امیرحسین فضلی (ملی حفاری – دسته 105+ کیلوگرم): 396.09 امتیاز
تاریخ ایجاد:1394/10/19,15:00| نویسنده:پویا مرآت|


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ روز نخست هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر  و در دسته 62 کیلوگرم،کیومرث مقدسی وزنه بردار خوب و محجوب بروجردی در قالب تیم  ذوب آهن اصفهان توانست در حرکت  یکضرب 128 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 155 کیلوگرم را مهار کند تا با حدنصاب مجموع  283 کیلوگرم  در   صدر رده بندی وزنه برداران این  دسته بایستد.

همچنین یعقوب پشتونی از مناطق نفت خیز جنوب با مجموع 276 کیلوگرم و مجید عسگری از تیم یاسین پیشروی قم با مجموع 269 کیلوگرم به ترتیب در جایگاه های دوم وسوم قرار گرفتند.

نتایج کامل دسته 62 کیلوگرم: 

1- کیومرث مقدسی (ذوب آهن اصفهان): یکضرب 128کیلوگرم ،دوضرب 155کیلوگرم و مجموع 283 کیلوگرم

2- یعقوب پشتوتنی (مناطق نفت خیز جنوب خوزستان): یکضرب 122کیلوگرم، دوضرب 154کیلوگرم و مجموع 276 کیلوگرم

3- مجید عسگری (یاسین پیشروی قم): یکضرب 122کیلوگرم، دوضرب 147کیلوگرم و مجموع 269 کیلوگرم

4- محمد فاطمی  (رعد پدافند تهران):یکضرب 115کیلوگرم، دوضرب 142 کیلوگرم و مجموع 257 کیلوگرم 

5- فرشید محمدی (عقاب نیروی هوایی همدان):یکضرب 108کیلوگرم، دوضرب 130 کیلوگرم و مجموع 238 کیلوگرم 

6- محسن نکیسایی(عقاب نیروی هوایی همدان): یکضرب 95 کیلوگرم، دوضرب134کیلوگرم و مجموع229 کیلوگرم

7- امید ربیعی (نیروی زمینی ارتش) :یکضرب100کیلوگرم ،دوضرب115کیلوگرم و مجموع215 کیلوگرم

8- محمد فیض اله زاده (شرکت ملی حفاری اهواز): یکضرب60کیلوگرم ، دوضرب91کیلوگرم ، مجموع 151 کیلوگرم

تاریخ ایجاد:1394/10/07,14:08|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران  از آقای رضا بیرانوند وزنه بردار خوب و با استعداد بروجردی جهت حضور در اردوی تیم ملی وزنه برداری دعوت بعمل آورده شد.نامبرده باید خود را در تاریخ 30/8/94 به اردوی تیم ملی واقع در تهران،مجموعه ورزشی آزادی- سالن وزنه برداری معرفی نماید.
تاریخ ایجاد:1394/08/23,13:54| نویسنده:پویا مرآت|

در مسابقات وزنه برداری جوانان قهرمانی کشور کیهان ممیوند وزنه بردار جوان و خوب بروجردی در دسته 105 کیلوگرم با مهار وزنه 154 کیلوگرم در یکضرب،184 کیلوگرم در دوضرب و 338 کیلوگرم در مجموع به عنوان سومی این دوره از مسابقات دست یافت.در ضمن از طرف فدراسیون وزنه برداری  جمهوری اسلامی ایران از نامبرده جهت حضور در اردوی تیم ملی جوانان کشور دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1394/08/17,10:17| نویسنده:پویا مرآت|

طی نمابری از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از حسین ساکی وزنه بردار با استعداد بروجردی جهت حضور در مرحله دوم اردوی آماده سازی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان که از تاریخ 8/8/94 لغایت 29/8/94 در تهران برگزار می گردد دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1394/08/06,14:49| نویسنده:پویا مرآت|

در مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور که  روزهای سه شنبه تا جمعه (22 الی  24مهر) درهمدان برگزار شد رضا بیرانوند وزنه بردار خوب و تنومند بروجردی به مربیگری آقای محمد تقی بیرانوند در دسته 94 کیلو گرم به سه نشان طلا دست یافت و از سوی کمیته برگزاری مسابقات به عنوان قویترین وزنه بردار جوان کشور شناخته شد.
دسته 94 کیلوگرم:

 1-رضابیرانوند( بروجرد): یکضرب 166، دوضرب 195، مجموع 361 کیلوگرم 

2- رحمان اورامه (خوزستان): یکضرب 142، دوضرب 175، مجموع 317 کیلوگرم 

3- محمدرضا ملکی (گیلان): یکضرب 151، دوضرب 166، مجموع 317 کیلوگرم
 


 
تاریخ ایجاد:1394/07/25,09:28|


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ هفته اول لیگ برتر وزنه برداری به مدت 2 روز طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( 26 و 27 شهریور) به میزبانی تیم ذوب آهن در اصفهان و برگزار شد و تیم میزبان توانست با 608 امتیاز، بالاتر از 6 تیم دیگر در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد. رده بندی تیمی مسابقات لیگ برتر وزنه برداری در پایان هفته نخست به شرح زیر است: 

1- ذوب آهن اصفهان با 608 امتیاز

2- یاسین پیشرو قم با 534 امتیاز

3- رعد پدافند تهران با 525 امتیاز

4- عقاب نیروی هوایی همدان با 514 امتیاز

5- مناطق نفت خیز جنوب با 512 امتیاز

6- شرکت ملی حفاری اهواز با 507 امتیاز

7- نیروی زمینی تهران با 503 امتیاز

لازم به ذکر می باشد کیومرث مقدسی وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی  دسته 62 کیلوگرم در تیم ذوب آهن اصفهان قرار دارد که در هفته اول مسابقات لیگ بزرگسالان کشور به همراه این تیم به مقام دوم دست یافت.
رده بندی رقابت های دسته 62 کیلوگرم:
1- مجید عسگری از تیم یاسین پیشروی قم : یکضرب 130 کیلوگرم،دوضرب 166 کیلوگرم و مجموع 296 کیلوگرم
2- کیومرث مقدسی از تیم ذوب آهن اصفهان : یکضرب 131 کیلوگرم،دوضرب 148 کیلوگرم و مجموع 279 کیلوگرم
3- امید ربیعی از تیم نیروی زمینی تهران : یکضرب 117 کیلوگرم،دوضرب 146 کیلوگرم و مجموع 263 کیلوگرم
تاریخ ایجاد:1394/07/05,09:51| نویسنده:پویا مرآت|

درشرایطی که کمتر از دو هفته تا آغاز رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور باقی مانده است،باشگاه وزنه برداری ذوب آهن اصفهان با پیشی گرفتن از حریفان خود در رقابت قبل از آغاز فصل 94 پس ازعقد قرارداد با کیانوش رستمی قهرمان ارزشمند وزنه برداری جهان و المپیک چراغ نخست را روشن کرد تا سایر تیم ها نیز برهمین مبنا یارگیری کرده وقراردادهای خود را سازمان لیگ فدراسیون وزنه برداری به ثبت برسانند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ تیم وزنه برداری ذوب آهن اصفهان در آستانه رقابت های فصل 94 لیگ برتر وزنه برداری؛اولین تیمی است که مدارک واسامی نفرات خود را به  کمیته مسابقات تحویل داده وبا بستن قرارداد کیانوش رستمی چراغ اول را روشن کرد.
ترکیب و نفرات تیم وزنه‌برداری باشگاه فرهنگی ورزشی  ذوب آهن اصفهان، در فصل 94 رقابت‌های لیگ وزنه برداری باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
رسول تقیان، حافظ قشقایی، میثم زارعی، رضا قاسمی، محمد خدادادی، کیانوش رستمی، مسعود چترایی، احمد وادی، علی‌اصغر غفوری، ایوب مرادی، عماد باقری، رضا آقازاده، کیومرث مقدسی ( وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی)، امیرحسین ناظم الرعایا، عارف خاکی و رشید شریفی.علی جباری نیز سرمربی گری تیم وزنه برداری ذوب آهن را درفصل 94 همچون فصل قبل عهده دار است.
شایان ذکر است؛ تیم وزنه‌برداری باشگاه ذوب آهن فصل گذشته به مقام قهرمانی لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور دست یافت.
گفتنی است رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور درحال حاضر با حضور 8 تیم قرار است از اواخر شهریور ماه آغاز شود.ضمن اینکه باشگاه ذوب آهن اصفهان نیز میزبان هفته نخست این پیکارها خواهد بود.
تاریخ ایجاد:1394/06/12,08:58| نویسنده:پویا مرآت|


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری،رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان15 و 16 سال کشور - یادواره شهدای وزنه بردار کردستان- که در مجموعه ورزشی تختی سنندج  برگزار گردید،در پایان رقابت دسته 56 کیلوگرم حسین سلطانی نماینده شایسته  زنجانی ها موفق شد با ثبت رکوردهای 103 کیلوگرم در حرکت یکضرب ،117 کیلوگرم در دوضرب و با مجموع 220 کیلوگرم صاحب هر سه نشان طلایی رنگ این دوره از رقابتها دراین وزن شده و زنجانی ها را در گام نخست طلایی کند.
همچنین پس از سلطانی که با اقتدار صاحب عنوان قهرمانی مسابقات کشوری نوجوانان در رده سنی (15 و16 سال ) و در دسته 56 کیلوگرم شد،به ترتیب حسین پاکار از استان آذربایجان شرقی با ثبت رکورد مجموع 195 کیلوگرم و روح الله بیرانوند از استان لرستان (بروجرد) با مجموع 183 کیلوگرم صاحب عناوین نایب قهرمانی و سومی این دوره از پیکارهای نوجوانان شدند.
لازم به توضیح است رده بندی 5 وزنه بردار برتر دسته 56 کیلوگرم به ترتیب زیرآمده است:
1- حسین سلطانی (زنجان) : یکضرب 103 ،دوضرب 117 ، مجموع 220 کیلوگرم
2- حسین پاکار (آذربایجان شرقی) : یکضرب 93 ،دوضرب 102 ،مجموع 195 کیلوگرم
3-روح الله بیرانوند (لرستان) : یکضرب 86 ،دوضرب 97 ، مجموع 183 کیلوگرم
4- رحمان باباپور (گلستان) : یکضرب 77 ،دوضرب 96 ،مجموع 173 کیلوگرم
5- علی چسبابی  (خوزستان) : یکضرب 71 ،دوضرب 94 ،مجموع 165 کیلوگرم

تاریخ ایجاد:1394/06/02,11:28| نویسنده:پویا مرآت|

در  مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور که به میزبانی استان قزوین در این شهرستان برگزار گردید حسین بیرانوند وزنه بردار نوجوان بروجردی به مربیگری آقای محمد تقی بیرانوند  با کسب 3 مدال طلا به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.
 
تاریخ ایجاد:1394/05/17,11:11| نویسنده:پویا مرآت|

تیم وزنه برداری نوجوانان شهرستان بروجرد جهت حضور در مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور که به میزبانی استان قزوین در این شهرستان برگزار خواهد شد اعزام شده اند.
اسامی تیم وزنه برداری نوجوانان بروجرد اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور :
حسین بیرانوند-امین بیرانوند-محمد شاهوردی-مسعود ممیوند-محمد حسین نی زن حسینی و علیرضا یاقوتی
سرمربی تیم : آقای محمد تقی بیرانوند

 
تاریخ ایجاد:1394/05/13,13:51| نویسنده:پویا مرآت|

طی دعوتنامه ای از طرف فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران از رضا بیرانوند وزنه بردار خوب و با اخلاق بروجردی جهت حضور در اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران دعوت بعمل آورده شد.
تاریخ ایجاد:1394/05/07,13:18| نویسنده:پویا مرآت|


تاریخ ایجاد:1394/02/24,09:27| نویسنده:پویا مرآت|

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، دور برگشت مسابقات لیگ وزنه برداری جوانان باشگاه های کشور در فصل 1393 به میزبانی تیم نیروی زمینی ارتش در مجموعه ورزشی تختی مشهد برگزار شد و در پایان تیم نیروی زمینی با 1251 امتیاز روی سکوی قهرمانی ایستاد و تیم های عقاب نیروی هوایی و ملی حفاری به ترتیب با 1243 و 1114 امتیاز سکوی های دوم و سوم را از آن خود کردند.رضا بیرانوند وزنه بردار خوب و محجوب بروجردی در دسته 94 کیلوگرم که در قالب تیم نیروی زمین ارتش در این مسابقات شرکت نموده بود موفق گردید با مهار وزنه 167 کیلوگرم در حرکت یک ضرب و 200 کیلوگرم در دو ضرب و در مجموع با رکورد 367 کیلوگرم علاوه بر عنوان قهرمانی این مسابقات رکورد یک ضرب آسیا را یک کیلوگرم و رکورد مجموع آسیا را 3 کیلوگرم در رده نوجوانان ارتقاء بخشید.لازم به ذکر می باشد ایشان رکورد ملی این دسته را به مقدار 17 کیلوگرم ارتقاء دادند.
نویسنده:پویا مرآت|

مسابقات وزنه برداری اولین المپیاد ورزشی کارگران کشور با حضور 78 ورزشکار از استانهای کشور در بابلسر برگزار گردید.کیومرث مقدسی وزنه بردار خوب و با استعداد بروجردی در دسته 69 کیلوگرم در قالب تیم آذربایجان شرقی با حضور در این مسابقات با مجموع رکورد 273 کیلوگرم بر سکوی قهرمانی ایستاد.
تاریخ ایجاد:1393/12/12,09:46| نویسنده:پویا مرآت|


دسته 62 کیلوگرم رقابتهای فینال لیگ وزنه برداری با برتری کیومرث مقدسی، نماینده تیم نیروی زمینی ارتش به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در این دسته 5 وزنه بردار حضور داشتند که در نهایت کیومرث مقدسی وزنه بردار خوب بروجردی از تیم نیروی زمینی با مهار وزنه های 131 کیلوگرم در یکضرب و 153 کیلوگرم در دوضرب، با حدنصاب مجموع 284 کیلوگرم بالاتر از 4 وزنه بردار دیگر در صدر ایستاد.
در این وزن علی اصغر غفوری، نماینده تیم ذوب آهن با رکورد مجموع 278 کیلوگرم دوم شد و امید ربیعی از تیم عقاب نیروی هوایی با حدنصاب 269 کیلوگرم در مکان سوم ایستاد.
رده بندی نهایی دسته 62 کیلوگرم رقابتهای فینال لیگ به شرح زیر است:

دسته 62 کیلوگرم
1- کیومرث مقدسی (نیروی زمینی): یکضرب 131، دوضرب 153، مجموع 284
2- علی اصغر غفوری (ذوب آهن): یکضرب 130، دوضرب 148، مجموع 278
3- امید ربیعی (عقاب نیروی هوایی): یکضرب 117، دوضرب 159، مجموع 269
4- امین هنرکار (پدافند هوایی): یکضرب 122، دوضرب 135، مجموع 257
5- مهدی زائری (مناطق نفت خیز جنوب): یکضرب 90، دوضرب 120، مجموع 210

نویسنده:پویا مرآت|

در مسابقات وزنه برداری آموزشگاههای استان که در تاریخ 25/9/93 در شهرستان بروجرد برگزار گردید نتایج ذیل بدست آمد:
رده نوجوانان:
1- بروجرد .......... مقام اول
2- خرم آباد .......... مقام دوم
3- ازنا ............... مقام سوم
رده جوانان:
1- خرم آباد .......... مقام اول
2- بروجرد .......... مقام دوم
3- الیگودرز ........ مقام سوم
نویسنده:پویا مرآت|

در دومین دوره مسابقات لیگ وزنه برداری استان لرستان که با حضور 5 تیم در مورخه 28/6/93 به میزبانی خرم آباد برگزار گردید .تیم وزنه برداری شهرستان بروجرد موفق گردید به مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست یابد.
نتایج تیمی بشرح ذیل می باشد:
1- تیم بیمه کار آفرین خرم آباد با کسب 193 امتیاز .......... مقام اول
2- تیم بروجرد با کسب 167 امتیاز ............................... مقام دوم
3- تیم دورود با کسب 130 امتیاز ................................ مقام سوم
نویسنده:پویا مرآت|

طی مراسمی که توسط هیئت وزنه برداری استان لرستان با حضور جمعی از مسئولین استان و پیشکسوتان ورزش وزنه برداری در شهرستان خرم آباد برگزار گردید از اعضای نامبرده هیئت وزنه برداری شهرستان بروجرد بشرح ذیل تقدیر بعمل آورده شد:
1- رضا احمدی صدر بخاطر 16 سال حضور مستمر در هیئت بعنوان دبیر هیئت و مربی
2- محمد تقی بیرانوند از مربیان هیئت وزنه برداری استان
3-رضا بیرانوند قهرمان وزنه برداری آسیا
نویسنده:پویا مرآت|

مردم ورزشدوست بروجرد طی مراسمی با حضور ورزشکاران ، مربیان و هیئت های ورزشی از رضا بیرالوند وزنه بردار اعزامی به مسابقات المپیک که با کسب مقام چهارم در این مسابقات بکار خود پایان داد به گرمی استقبال نمودند که باعث دلگرمی این نوجوان ورزشکار شدند.
 
نویسنده:پویا مرآت|

رضا بیرانوند وزنه بردار نوجوان و با استعداد بروجردی در جایگاه چهارم رقابت های وزنه برداری دومین دوره بازی های المپیک نوجوانان ایستاد.
در ادامه رقابت های بازی های المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ نانجینگ در رشته وزنه برداری و در دسته ۸۵ کیلوگرم رضا بیرانوند به روی تخته رفت و در اولین انتخاب خود در حرکت یک ضرب موفق شد وزنه ۱۳۹ کیلوگرم را بالای سر ببرد. بیرانوند در دومین حرکت خود نتوانست وزنه ۱۴۴ کیلوگرم را مهار کند. او در سومین باری که روی تخته آمد وزنه انتخابی ۱۴۴ کیلوگرم را بالای سر نگاه داشت و در جایگاه سوم یک ضرب ایستاد. 
در حرکت یک ضرب ختاگ خوگایف نماینده روسیه با مهار وزنه های ۱۵۰، ۱۵۷ و ۱۶۴ کیلوگرم از رقبای خود پیشی گرفت. فرخودبیک سوبیرف از ازبکستان هم با مهار وزنه های۱۴۰، ۱۴۵ و ۱۴۷ جایگاه دوم حرکت یک ضرب را به خود اختصاص داد.  در این دسته محمد شوشا از مصر و سیونگ هوان هوانگ از کره جنوبی هم حضور داشتند که در حرکت یک ضرب خود به ترتیب وزنه های ۱۴۰ و ۱۳۵ را بالای سر بردند.
در حرکت دو ضرب بیرانوند با مهار وزنه ۱۶۹ کیلوگرم کار خود را در دوضرب آغاز کرد. او در حرکت دوم وزن ۱۷۳ کیلوگرم را مهار کرد، اما در حرکت سوم وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را انداخت تا با مجموع ۳۱۷ کیلوگرم به کار خود پایان دهد و عنوان چهارم را به نام خود ثبت کند.
نماینده ازبکستان ابتدا وزنه ۱۷۰ را مهار کرد و در حرکت دوم وزنه ۱۷۴ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت سوم خود وزنه ۱۷۷ را نتوانست مهار کند و با مجموع ۳۲۱ کیلوگرم کار خود را به اتمام رساند تا روی سکوی دوم برود.
وزنه بردار مصر که در حرکت اول و دوم خود نتوانسته بود وزنه  ۱۷۸کیلوگرم را بالای سر ببرد بار سوم موفق به مهار این وزنه شد تا با مجموع ۳۱۸ کیلوگرم و تنها یک کیلوگرم بیشتر از بیرانوند سوم شود.
وزنه بردار روسیه هم در اولین انتخاب خود حرکت دوضرب وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را بالای سر برد تا قهرمان شود. او در حرکت دوم ۱۹۱ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را درخواست کرد اما در مهار آن ناکام ماند.
تاریخ ایجاد:1393/06/01,08:50| نویسنده:پویا مرآت|

در مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور رده نوجوانان که در قائم شهر برگزار گردید آقای علی بیرالوند وزنه بردار نوجوان و با استعداد بروجردی موفق شد در دسته 85 کیلوگرم  در حرکت دو ضرب به مقام سوم این مسابقات دست یابد.لازم به ذکر می باشد نامبرده پسر عموی رضا بیرالوند قهرمان وزنه برداری نوجوانان آسیا می باشد که در حال حاضر در کشور چین جهت حضور در مسابقات المپیک نوجوانان جهان در دسته 85 کیلوگرم حضور دارد.
نویسنده:پویا مرآت|
تیم پاور لیفتینگ بروجرد در مسابقات قهرمانی استان که در الشتر برگزار گردید در تمامی رده های سنی حضوری فعال داشت که در پایان موفق به کسب عناوین زیر شدند:
1- شایان باقری رده نوجوانان  دسته 66 کیلوگرم مقام اول
2-مهدی حسینی رده نوجوانان دسته 105 کیلوگرم مقام دوم
3- مهران معظمی گودرزی رده جوانان دسته 105 کیلوگرم مقام دوم
4-جبار مرادی رده بزرگسالان دسته 83 کیلوگرم مقام اول
5- مهران گودرزی رده بزرگسالان دسته 66 کیلوگرم مقام دوم
6- احمد ابوالفتحی رده پیشکسوتان دسته 81 کیلوگرم مقام سوم
داور مسابقات دسته پیشکسوتان: آقای نجات پیرهادی
مربی و سرپرست تیم: آقای نجات پیرهادی


اولین دوره مسابقات وزنه برداری لیگ بزرگسالان استان روز جمعه مورخه 6/4/93 ساعت 4 بعدازظهر درمحل سالن اختصاصی وزنه برداری بروجرد با حضور تیمهای شهرهای تابعه استان برگزار گردید که در پایان تیم بروجرد در غیاب وزنه برداران سرشناس خود از جمله رضا بیرانوند قهرمان وزنه برداری آسیا  به مقام قهرمانی دست یافت.
نتایج انفرادی:
56 کیلوگرم:
1-محمدرضا سهرابی از بروجرد
2-علی لک از ازنا
62 کیلوگرم:
1-حسین آسترکی از دورود
69 کیلوگرم:
1-شهاب سالاروند از دورود
2-غلامرضا ترابی از بروجرد
3- رسول ممیوند از بروجرد
77 کیلوگرم:
1-امین سباق از ازنا
2-محمد هادی حسینی از خرم آباد
3-حسین مؤمن از بروجرد
85 کیلوگرم:
1-امین شرفی از خرم آباد
2-سعید پیامنی از دورود
3-علی بیرانوند از بروجرد
94 کیلوگرم:
1-محمد علی گرجی از ازنا
2-کیهان ممیوند از بروجرد
3-سبحان فتح الهی از خرم آباد
105 کیلوگرم:
1-محمد امین کاظمی از دورود
2-احمد شاهوردی از بروجرد
3-امین معتمدی از خرم آباد
+105 کیلوگرم:
1-حامد مطیعی از بروجرد
2-علیرضا بیک زاده  از دورود
3-مجتبی نعمت الهی از خرم آباد
نتایج تیمی:
1- بروجرد با 62 امتیاز مقام اول
2-دورود با 55 امتیاز مقام دوم
3-خرم آباد با 45 امتیاز مقام سوم
سرپرست مسابقات:آقای رضا احمدی دبیر هیأت وزنه برداری بروجرد